Firma EPUS oferuje szeroki zakres etykiet kartonowych określanych także
mianem "przywieszki" ze względu na charakterystyczny sposób mocowania ich na finalnym produkcie.


Atrakcyjnie zadrukowane przywieszki eksponują markę produktu i spełniają funkcję informacyjną.

Technologie wykonania

Firma EPUS oferuje przywieszki kartonowe w technice druku offsetowego.
Technika ta pozwala zarówno na odwzorowanie wyrazistych kolorów przy użyciu dedykowanych pigmentów wybranych spośród szerokiej gamy kolorów palety Pantone jak również na uzyskanie przejść tonalnych (np.: fotografia) przy zastosowaniu rastra CMYK.

Karton wykorzystywany do produkcji przywieszek dostępny jest w szerokim zakresie gramatur (80g - 350g) oraz różnych strukturach (np.: papier makulaturowy).
Jeżeli jesteś zainteresowany otrzymaniem przesyłki zawierającej przykłady etykiet kartonowych wytwarzanych w naszej firmie skorzystaj ze strony przywieszkiwyślij e-mail

Kształt i forma

Etykiety mogą być cięte na ostro (rogi prostokątne) lub wykrawane za pomocą wykrojnika (np.: zaokrąglone rogi). Za pomocą wykrojnika stworzonego pod konkretne zamówienie można uzyskać dowolny kształt etykiety.

W ofercie znajdują się również standardowe wykrojniki do przywieszek o zaokrąglonych rogach:

52 x 108 mm 59 x 84,5 mm 43 x 100 mm
55 x 85 mm 58 x 92 mm 34 x 140 mm
55 x 125 mm 50 x 120 mm 47 x 100 mm

Każdy z wykrojników, również tych standardowych, może posiadać dowolnie umiejscowioną dziurkę służącą do mocowania przywieszki.
Bigowanie
Przywieszki mogą zostać poddane procesowi bigowania aby uzyskać na kartonie odciśnięte rowki w celu ułatwienia zaginania etykiety wzdłuż określonej osi.

Przykładem wykorzystania technik bigowania oraz wycinania za pomocą specjalnego wykrojnika jest przywieszka-koperta przeznaczona na zapasowy guzik.

Wykończenie

Firma EPUS oferuje etykiety z zastosowaniem różnego rodzaju technik wykończenia:
Etykiety kartonowe pokryte folią przeźroczystą
Foliowanie jest odmianą poligraficznego laminowania. Technika ta polega na pokryciu całej powierzchni druku przeźroczystą folią. Dzięki temu zadrukowana powierzchnia uzyskuje dodatkowe walory estetyczne, zostaje usztywniona i zabezpieczona przed działaniem czynników zewnętrznych. Ten rodzaj wykończenia występuje w wersji matowej oraz błyszczącej. Foliować można powierzchnię jednostronnie lub dwustronnie.
Etykiety kartonowe z wybłyszczeniami
Jest to wybiórcze pokrycie elementów etykiety przeźroczystym lakierem UV. Tego rodzaju technika ma najczęściej zastosowanie w przypadku etykiet pokrytych folia matową. Poprzez nałożenie połyskliwego lakieru uzyskujemy dodatkowy efekt ekspozycji wybranych elementów grafiki.
Etykiety kartonowe z lakierem puchnącym
Jest to wybiórcze pokrycie elementów etykiety lakierem puchnącym. Tego rodzaju technika ma zastosowanie najczęściej w przypadku etykiet pokrytych folia matową. W porównaniu do wybłyszczenia lakierem UV, etykiety z wybiórczo pokrytymi elementami za pomocą lakieru puchnącego są zarówno wybłyszczone jak i lekko wypukłe, co pozwala na jeszcze większą ekspozycję wybranych elementów grafiki.
Etykiety kartonowe z wytłoczeniami
Za pomocą techniki wytłaczania uzyskuje się efekt uwypuklenia wybranych elementów grafiki. Wytłaczanie to proces tworzenia trójwymiarowego wzoru w kartonie w celu uzyskania uwypuklenia nadrukowanych wcześniej elementów. Wytłoczone elementy można dodatkowo wybłyszczyć lakierem UV w celu jeszcze większej ich ekspozycji na etykiecie.
Etykiety kartonowe z folią metaliczną
Folia metaliczna naniesiona na etykietę w technologii hot-stamping to sposób na uzyskanie najczęściej srebrnego lub złotego pokrycia wybranych elementów grafiki. Etykiety tego typu często znajdują zastosowanie np. w liniach konfekcji damskiej, gdzie dominują połyskliwe i awangardowe kolory oraz wzory.
Jeżeli posiadasz już konkretny projekt etykiety w formie pliku graficznego na komputerze i chcesz poznać dokładne koszty wykonania określonej ilości Twoich etykiet, skorzystaj ze strony przywieszkiwyślij zapytanie ofertowe w odpowiedzi przedstawimy Ci ofertę cenową i ilościową.

W okresie od 24 grudnia 2017 do 1 stycznia 2018 dział obsługi klienta oraz dział produkcji jest nieczynny. Prosimy o uwzględnienie tego faktu w swoich planach produkcyjnych.

aktualności
Okładka, ulotka oraz niesymetryczne zaprasowanieOkładka, ulotka oraz niesymetryczne zaprasowanie
Trzy nowe sposoby konfekcji poszerzają zakres możliwości umieszczania wszywek na produkcie końcowym. zobacz

Tarcze szkolneTarcze szkolne
oferujemy róznego rodzaju tarcze do aplikacji na mundurki szkolne.

Nowe sposoby konfekcjonowaniaNowe sposoby konfekcjonowania
Oferujemy nowe sposoby konfekcjonowania etykiet: zaprasowane końce asymetrycznie, zaprasowane końce jednostronnie, zaprasowane na pół - omni, z taśmą termiczną, zaprasowane na pół taśmy.

UszlachetnianieUszlachetnianie
Dzięki szerokiej gamie procesów uszlachetniających jesteśmy w stanie zaspokoić wymagania każdego klienta.

zobacz więcej

masz pytania?
Dowiedz się więcej...

Zakład Pasmanterii EPUS
ul. Wysoka 20, Łódź, Polska
tel.: +48 (42) 676 41 00
fax: +48 (42) 674 05 23
email: info@epus.pl
www.epus.pl
epus.labels

zobacz więcej