Czym są metki żakardowe?

Metki żakardowe, to wszywki z przędzy poliestrowej tkane przy użyciu krosien. Wzór powstaje w procesie tworzenia samej tkaniny. To zupełnie inaczej niż w przypadku metek drukowanych gdzie wzór drukuje się gotowej tkaninie. Inaczej też niż w przypadku haftów, gdzie wzór tworzy się haftując nicią gotową tkaninę.

Chcę zamówić metki, od czego zacząć?

Najlepiej przesłać nam email z projektem lub logo na adres info@epus.pl, określić w nim wymiary metki i jej rodzaj lub opisać miejsce, w którym ma być umieszczona na wyrobie. Jeżeli projekt nie istnieje, prosimy o odręczny rysunek lub opis, jak powinna wyglądać metka a projektem zajmiemy się my. Usługa przygotowania projektu jest bezpłatna.

Który rodzaj metek mam wybrać?

Wybór rodzaju metki odzieżowej czy techniki tkackiej w dużej mierze jest uzależniony od umiejscowienia metki na wyrobie końcowym oraz treści jej projektu. Najlepiej zdać się na nasze doświadczenie, staramy się proponować optymalne cenowo rozwiązania.

Jaka będzie cena mojej metki?

Cena metki żakardowej wynika z wielu kwestii, m.in. wymiarów, ilości użytych kolorów a także samego projektu. Każdy projekt wyceniany jest indywidualnie. Szacunkową cenę metki można poznać na etapie przygotowania jej projektu. Ostateczną cenę da się określić po oprogramowaniu wzoru na format, który będzie czytelny dla krosna. W praktyce oznacza to, że ostateczną cenę metki znamy na etapie przygotowania próby.

Jaki będzie całościowy koszt zamówienia?

Prócz kosztów metek wynikających z iloczynu ich ilości i ceny za sztukę w przypadku nowego projektu metki żakardowej jednorazowo doliczany jest koszt oprogramowania. Jest to koszt procesu przetwarzania projektu dostarczonego przez klienta na format maszynowy, zrozumiały dla krosien żakardowych. Raz oprogramowany wzór nie wymaga powtórnej opłaty przy powtórzeniach produkcji. Wartość kosztów oprogramowania wynosi około 50 zł netto i zależy od skomplikowania projektu oraz ilości poprawek wprowadzanych przez klienta na etapie projektowania. Koszt oprogramowania naliczany jest dopiero w momencie podjęcia przez klienta decyzji o uruchomieniu zamówienia nowego wzoru, nie w momencie wykonania próby. Z kosztów oprogramowania klient jest zwolniony w momencie zamówienia jednego wzoru na kwotę minimum 800 zł netto.

Ile trwa wyprodukowanie zamówienia?

Zamówienie jest realizowane w terminie około 10 dni roboczych. Jeśli metki są podklejane lub obszywane, czas realizacji może się wydłużyć. Termin realizacji liczony jest od momentu wprowadzenia zamówienia do planu produkcji, co w przypadku przedpłat, następuje po zaksięgowaniu wpłaty za fakturę pro forma.

Czy jest możliwość zobaczenia próby mojej metki?

Oferujemy możliwość wykonania bezpłatnej próby metki żakardowej. Ma ona formę taśmy, czyli nie jest pocięta ani zaprasowana, ale daje klientowi możliwość zobaczenia i dotknięcia swojego projektu. Gotową próbę wysyłamy pocztą, możemy też wysłać skan próby emailem. Termin wykonania wynosi około 5 dni roboczych.

Śpieszy mi się, może warto zrezygnować z próby?

Jest to możliwe jednak obejrzenie i dotknięcie swojej metki jest dobrą okazją do wprowadzenia ewentualnych zmian lub upewnienia się co do zgodności z oczekiwaniami. To ważny etap bo później, po przekazaniu zamówienia do realizacji nie będzie już możliwości korygowania projektu.

Czy istnieją minimalne ilości zamówienia?

Minimalna wielkość zamówienia wynika z kwestii technologicznych i jest w dużej mierze uzależniona od szerokości metki. Im mniejsza szerokość metki, tym większe wymagane minimum produkcyjne. Warto mieć jednak na uwadze, że cena jednostkowa metek o mniejszej szerokości zazwyczaj jest niższa.

Czy otrzymam dokładną ilość zamówionych metek?

Ze względu na specyfikę technologii produkcji metek żakardowych, należy dopuścić odstępstwo ilości wyprodukowanej w stosunku do ilości zamówionej w zakresie +/- 10%.

Jak pod względem technicznym powinien wyglądać projekt?

Preferujemy projekty w formacie wektorowym (cdr, ai lub eps) przekształcone na krzywe ale jesteśmy w stanie odczytać dowolny format graficzny. W projekcie metki można uwzględnić do 7 kolorów wraz z kolorem tła. Ostateczne kolory będą dobierane z naszej palety przędz i mogą się różnić od tych w przesłanym projekcie. Oczywiście kolory są najpierw akceptowane przez klienta. Minimalna wielkość liter zapewniająca czytelność napisów wynosi około 1,2 mm.

Czy metki będą idealnie takie same jak w projekcie?

Ze względu na specyfikę technologii produkcji tkaniny będącej budulcem metek żakardowych, typowe są nieznaczne różnice w wymiarach, kształtach lub kolorystyce zarówno poszczególnych egzemplarzy jak i całych serii. W procesie stabilizacji tkaniny żakardowej dochodzi do jej nieznacznego skurczenia, wobec czego wymiary metek zazwyczaj będą nieznacznie mniejsze niż w projekcie. Wymiary opisane w ofercie odnoszą się do metek przed stabilizacją. Założone w projekcie kształty geometryczne, typu koło, mogą po wytkaniu nieznacznie zmienić proporcje w odniesieniu do projektu. Ramka zaprojektowana w równych odstępach od krawędzi metki po wytkaniu podlega nieznacznym przesunięciom, różnie na poszczególnych metkach.

Czy metki nie będą się strzępić?

Wyprodukowane przez nas metki odzieżowe są cięte na gorąco, ultradźwiękami lub laserowo i nie strzepią się. Klient otrzymuje od nas produkt gotowy do wszycia, pocięty i zaprasowany.

Jakie są sposoby odbioru metek?

Gotowe zamówienie można odebrać osobiście lub możemy je wysłać za pośrednictwem firmy kurierskiej. Zamówienia realizowane na kwotę powyżej 400 zł netto na terenie kraju wysyłane są bezpłatnie. Klient może ewentualnie zamówić własny transport.

Interesują mnie metki w standardowych wymiarach, jakie są standardy?

Istnieje wiele standardowych szerokości metek ale jesteśmy w stanie wykonać je w dowolnej szerokości w przedziale od 6 mm do nawet 200 mm. Dostępne szerokości są inne dla różnych rodzajów metek. Najlepiej określić oczekiwaną szerokość, a my zaproponujemy tę dostosowaną do możliwości technologicznych.

Nie mam jeszcze firmy, czy mogę złożyć zamówienie?

Oczywiście, przyjmujemy zamówienia również od osób fizycznych.


W okresie od 9 do 22 lipca 2018 dział produkcji jest nieczynny. Dział obsługi klienta pracuje bez zmian. Prosimy o uwzględnienie tego faktu w swoich planach produkcyjnych.

aktualności

Okładka, ulotka oraz niesymetryczne zaprasowanieOkładka, ulotka oraz niesymetryczne zaprasowanie
Trzy nowe sposoby konfekcji poszerzają zakres możliwości umieszczania wszywek na produkcie końcowym.

Tarcze szkolneTarcze szkolne
oferujemy róznego rodzaju tarcze do aplikacji na mundurki szkolne.

Nowe sposoby konfekcjonowaniaNowe sposoby konfekcjonowania
Oferujemy nowe sposoby konfekcjonowania etykiet: zaprasowane końce asymetrycznie, zaprasowane końce jednostronnie, zaprasowane na pół - omni, z taśmą termiczną, zaprasowane na pół taśmy.

zobacz więcej

masz pytania?

Dowiedz się więcej...

Zakład Pasmanterii EPUS
ul. Wysoka 20, Łódź, Polska
tel.: +48 42 676 41 00
fax: +48 42 674 05 23
email: info@epus.pl
www.epus.pl
epus.labels

zobacz więcej
  
strona główna    informacje o firmie    warunki ogólne zamówień    oferty pracy    wszywki żakardowe    zaprasowanie na pół    zaprasowane końce    odcinki    taśmy żakardowe    wieszak    okładka    dowolny kształt    obszywane nicią    przywieszka do zamka    naklejka    naprasowanka    manhattan    ulotka    niesymetryczne    odcinki podwinięte    lamówka    kieszonka    numerowane    etykiety kartonowe    projekty wszywek    częste pytania    galeria    cennik    zapytanie ofertowe    dane kontaktowe    wyślij email    polski    english    deutsch    русский   
Zakład Pasmanterii EPUS © 2018