Firma EPUS oferuje szeroki wybór etykiet kartonowych określanych także mianem "przywieszki"
ze względu na sposób mocowania ich na finalnym wyrobie.


Atrakcyjnie zadrukowane etykiety kartonowe są doskonałym sposobem na przyciągnięcie uwagi potencjalnego klienta, a wraz z wszywkami żakardowymi skutecznie eksponują markę produktu oraz spełniają funkcję informacyjną.
etykiety kartonowe

Rodzaje etykiet

W ofercie znajdują się etykiety kartonowe w technice druku offsetowego oraz cyfrowego na papierach offsetowych, kredzie, kartonie ekologicznym i innych surowcach.

Technika druku
Technika druku offsetowego pozwala zarówno na odwzorowanie wyrazistych kolorów przy użyciu dedykowanych pigmentów wybieranych spośród szerokiej gamy kolorów palety Pantone, jak również na uzyskanie przejść tonalnych (np. fotografia) przy zastosowaniu rastra CMYK. Istnieje też możliwość zastosowania kolorów fluorescencyjnych.

W przypadku niewielkich nakładów etykiet kartonowych przewagę zyskuje technika druku cyfrowego. Nowoczesny druk cyfrowy dorównuje jakością tradycyjnym technikom drukarskim a jednocześnie umożliwia zastosowanie tych samych efektów wykończeniowych. Nierzadko możliwe jest również uzyskanie korzystniejszego terminu realizacji.

Etykiety kartonowe mogą być zadrukowane jednostronnie lub obustronnie.

Kształty i wymiary
Dowolny kształt etykiety kartonowej można uzyskać za pomocą wykrojnika stworzonego pod konkretne zamówienie klienta.

W ofercie dostępne są również standardowe kształty i wymiary:

 • prostokąt z prostymi rogami
  o dowolnych wymiarach (etykieta sztancowana)
 • prostokąt z zaokrąglonymi rogami
  o wymiarach i kształcie jednego ze standardowych wykrojników dostępnych w naszej ofercie
 • koło lub owal
  o wymiarach i kształcie jednego ze standardowych wykrojników dostępnych w naszej ofercie
Każdy z wykrojników, również tych standardowych, może posiadać dowolnie umiejscowioną dziurkę, służącą do zamocowania przywieszki na finalnym wyrobie. Typowa średnica stosowanej przez nas dziurki wynosi 4mm.
Jeżeli chcesz poznać standardowe kształty wykrojników etykiet pobierz plik standardowe wykrojniki etykiet

Surowce do zadruku
Oferta obejmuje szeroki wachlarz surowców do nadruku, w tym między innymi te najchętniej wykorzystywane przez klientów:

 • papiery standardowe
 • kartony makulaturowe eko
 • kartony barwione w masie
 • kalki półprzeźroczyste
 • papiery samoprzylepne

Jeżeli jesteś zainteresowany otrzymaniem przesyłki zawierającej przykłady etykiet kartonowych oferowanych przez naszą firmę skorzystaj ze strony przywieszkiwyślij e-mail

Dodatkowe efekty


Folia przeźroczysta
Foliowanie jest odmianą poligraficznego laminowania. Technika ta polega na pokryciu całej powierzchni etykiety kartonowej przeźroczystą folią. Dzięki temu zadrukowana powierzchnia uzyskuje dodatkowe walory estetyczne, zostaje usztywniona i zabezpieczona przed działaniem czynników zewnętrznych. Ten rodzaj wykończenia występuje w wersji matowej oraz błyszczącej. Foliować można powierzchnię jednej lub obu stron etykiety kartonowej.

Folia soft touch
Dzięki pokryciu etykiety kartonowej folią typu soft touch uzyskuje się efekt aksamitu. Gotowa przywieszka będzie miała matową, lekko satynową powierzchnię, która w dotyku przypomina skórkę brzoskwini.

Wybłyszczenia
Technika ta polega na pokryciu wybranych obszarów etykiety kartonowej przeźroczystym lakierem UV. Stosowana jest najczęściej w na etykietach kartonowych pokrytych folią matową lub folią soft touch. Poprzez nałożenie połyskliwego lakieru uzyskuje się efekt dodatkowej ekspozycji wybranych elementów grafiki.

Lakier puchnący
Technika ta polega na pokryciu wybranych obszarów etykiety kartonowej lakierem puchnącym. Stosowana jest najczęściej w na etykietach kartonowych pokrytych folią matową lub folią soft touch. W porównaniu do wybłyszczenia lakierem UV, etykiety z wybiórczo pokrytymi elementami za pomocą lakieru puchnącego są zarówno wybłyszczone jak i lekko wypukłe, co pozwala jeszcze bardziej wyróżnić wybrane elementy grafiki.

Folia metaliczna
Folia metaliczna naniesiona na etykietę kartonową metodą hot stamping to sposób na uzyskanie najczęściej srebrnego lub złotego pokrycia wybranych elementów grafiki.

Bigowanie
Etykiety kartonowe mogą zostać poddane procesowi bigowania aby uzyskać na kartonie odciśnięte rowki ułatwiające zaginanie etykiety wzdłuż określonej osi.

Perforacja
Przywieszki mogą zostać poddane procesowi perforacji aby uzyskać mikronacięcia ułatwiające oderwanie fragmentu etykiety wzdłuż określonej linii.

Jeżeli posiadasz już konkretny projekt etykiety w formie pliku graficznego na komputerze i chcesz poznać dokładne koszty wykonania określonej ilości Twoich etykiet, skorzystaj ze strony przywieszkiwyślij zapytanie ofertowe w odpowiedzi przedstawimy Ci ofertę cenową i ilościową.aktualności

Okładka, ulotka oraz niesymetryczne zaprasowanieOkładka, ulotka oraz niesymetryczne zaprasowanie
Trzy nowe sposoby konfekcji poszerzają zakres możliwości umieszczania wszywek na produkcie końcowym.

Tarcze szkolneTarcze szkolne
oferujemy róznego rodzaju tarcze do aplikacji na mundurki szkolne.

Nowe sposoby konfekcjonowaniaNowe sposoby konfekcjonowania
Oferujemy nowe sposoby konfekcjonowania etykiet: zaprasowane końce asymetrycznie, zaprasowane końce jednostronnie, zaprasowane na pół - omni, z taśmą termiczną, zaprasowane na pół taśmy.

zobacz więcej

masz pytania?

Dowiedz się więcej...

Zakład Pasmanterii EPUS
ul. Wysoka 20, Łódź, Polska
tel.: +48 42 676 41 00
email:

epus.labels

zobacz więcej

Nie mają łatwo wytwórcy odzieży i tekstyliów domowych, by zaistnieć i utrzymać się na rynku. Konkurencja nie śpi,a klienci stają się coraz bardziej wymagający. W jaki sposób zadbać o uwagę odbiorców i zatrzymać ich na długo?Budując świadomość marki. Takie detale jak etykiety kartonowe pracują na wizerunek Twojejfirmy.

Czym są dla marki i jej klientów etykiety kartonowe?

Etykiety kartonowe, zwane przywieszkami, dla marki to jedna z form autoprezentacji. Dla klienta– nośnik ważnych informacji (rozmiar, skład surowcowy, instrukcja użytkowania itp.). Kartonowa etykietamoże i powinna być atrakcyjna. Dlaczego? Bo wówczas wizualnie zapada w pamięć.

Przywieszki kartonowe najbardziej znane są ze swojej obecności przy odzieży, ale spotkamy jeprzy przeróżnych produktach. Pełnią funkcję informacyjną i eksponującą markę. Atrakcyjne etykietykartonowe zwracają na siebie uwagę potencjalnych klientów i pozwalają im lepiej poznać tożsamośćwytwórcy, czyli przyczyniają się do identyfikowania się z marką producenta. Tak się buduje świadomość marki.Współgrające z produktem, filozofią i estetyką firmy etykiety kartonowe do ubrań to jedna zeskutecznych form reklamy.

Etykiety kartonowe dla nowych i istniejących już na rynku producentów

Oferta naszej firmy skierowana jest do każdego z Was – producenci. Zarówno tych niewielkich jak i tych potężnych,popularnych lub niszowych, wchodzących na rynek jak i tych o ugruntowanej pozycji. Realizujemy projektypowierzone, jak również doradzamy w ich powstawaniu według Waszych pomysłów.

Metki i etykiety kartonowe z logo, sloganem, motywem firmy, błyszczące, bigowane, prostokątneczy w nietypowym kształcie – dla nas nie ma pomysłów nie do zrealizowania. Przekonaj się sam!

strona główna    wszywki żakardowe    zaprasowanie na pół    zaprasowane końce    odcinki    taśmy żakardowe    wieszak    okładka    dowolny kształt    obszywane nicią    przywieszka do zamka    naklejka    naprasowanka    manhattan    ulotka    niesymetryczne    odcinki podwinięte    lamówka    kieszonka    etykiety kartonowe    projekty wzorów    częste pytania    informacje o firmie    warunki zamówień    oferty pracy    aktualności    galeria    cennik    zapytanie ofertowe    dane kontaktowe    wyślij email    polski    english    deutsch    русский   
Zakład Pasmanterii EPUS © 2024 Producent metek odzieżowych i wszywek tekstylnych